Menu:

Zájezd:

Na zájezd do Londýna se můžete vydat na vlastní pěst, letecky nebo využít připravené nabídky některé cestovní kanceláře, která zajistí bezpečný a nezapomenutelný zážitek. Z vlastní zkušenosti doporučujeme zejména CK Invia, která patří mezi nejspolehlivější v ČR.

Objednejte si zájezd on-line z pohodlí svého domova.

Objednat »

Big Ben


Přejeme Vám příjemný zážitek!

Základní údaje:

Londýn je hlavním městem Velké Británie (více než 62 milionů obyvatel) s 7,4 miliony obyvatel (2006).

Vlajka státu:

Vlajka Velké Británie

Město se nachází v 5 metrech nadmořské výšky.

Průměrné teploty:
leden: 4,3 °C
červenec: 17,9 °C.

Úředním jazykem je angličtina.

Britskou měnou je libra (GBP).

V náboženství převažují anglikáni (94%).

Naděje dožití při narození je u mužů 73,3 a u žen 78,7 roku.

Státní zřízení: konstituční monarchie s dvoukomorovým parlamentem.

Doporučujeme:

Historie Londýna

Historie Londýna patří mezi velice zajímavé kapitoly celé historie. Je až s údivem, jak se hlavní město Anglie ocitalo na výsluní a během několika let se topilo v obrovských problémech. Ať už se dělo cokoliv, Londýn se vypracoval mezi nejdůležitější města celého světa, ale jak to vlastně celé začalo?

historická budova

Již před začátkem našeho letopočtu se na území ostrovů objevovaly první kmeny a později i Keltové. Za zmínku určitě stojí i Anglosasové, kteří se okolo roku 600 usadili právě na dnešním území Londýna. Na konci prvního tisíciletí se projevila síla Vikingů ze severu, kteří byli dobří hlavně v boji a lovu. A díky bojovým dovednostem Vikingové Londýn dobyli a vypálili.

Na trůn usedá Vilém Dobyvatel

Po legendární bitvě u Hastings roku 1066 byl korunován králem Vilém Dobyvatel, který osvobodil Británii a usedl na britský trůn. Za jeho vlády se stal Westminster sídlem vlády a další městská část – City, se stala centrem obchodu a prvotní ekonomiky. Londýn se po dalších několik století rozrůstal, ale dostal dvě obrovské rány shůry. Mor se stal mnohem větším nepřítelem města než jakákoliv jiná země. Ve 14. A 16.století postihl Londýn velký mor, kvůli něhož zemřela třetina obyvatelstva města. Velká část City navíc shořela a celých deset let se město vzpamatovávalo z nechvalně proslulého požáru.

V 19. století měl Londýn největší populaci na celém světě, později jej předběhl rychle se rozvíjející New York. Průmyslový rozvoj i ekonomika šla rychle nahoru a další tvrdou ránu dostala až za druhé světové války, kdy byl Londýn bombardován německými letouny. Bylo zabito přes 30 000 lidí a desetitisíce lidí přišlo o své domovy. Po válce se muselo vložit mnoho financí do nápravy škod a to zbrzdilo vývoj britské ekonomiky. Nyní patří Londýn mezi nejdůležitější města celého světa, v němž sídlí všechny velké banky, pojišťovny, obchodníci s akciemi či významní majitelé průmyslových podniků.

- Objednat zájezd do Londýna -