Menu:

Zájezd:

Na zájezd do Londýna se můžete vydat na vlastní pěst, letecky nebo využít připravené nabídky některé cestovní kanceláře, která zajistí bezpečný a nezapomenutelný zážitek. Z vlastní zkušenosti doporučujeme zejména CK Invia, která patří mezi nejspolehlivější v ČR.

Objednejte si zájezd on-line z pohodlí svého domova.

Objednat »

Big Ben


Přejeme Vám příjemný zážitek!

Základní údaje:

Londýn je hlavním městem Velké Británie (více než 62 milionů obyvatel) s 7,4 miliony obyvatel (2006).

Vlajka státu:

Vlajka Velké Británie

Město se nachází v 5 metrech nadmořské výšky.

Průměrné teploty:
leden: 4,3 °C
červenec: 17,9 °C.

Úředním jazykem je angličtina.

Britskou měnou je libra (GBP).

V náboženství převažují anglikáni (94%).

Naděje dožití při narození je u mužů 73,3 a u žen 78,7 roku.

Státní zřízení: konstituční monarchie s dvoukomorovým parlamentem.

Doporučujeme:

Památky v Londýně

Díky bohaté historii je po celém Londýně rozeseto mnoho zajímavých památek a krásných náměstí, nejvíce jich však návštěvník může najít v centru města, kde sídlí jak královna Alžběta II., tak vláda a premiér. Je neuvěřitelné kolik krásných a velikých budov bylo v Londýně postaveno, ale i milovníci moderního umění a moderní architektury si přijdou na své. Pro turisty jsou tyto památky asi největším lákadlem, proč se do Londýna alespoň na pár dní vypravit.

most Tower Bridge

Největší hustota zajímavých památek je určitě v centru na obou stranách řeky Temže. Jako první by bylo dobré zmínit Westminsterský palác, který je sídlem parlamentu. Součástí obrovského opatství je i Big Ben. Možná někteří z vás neví, že Big Ben není celá věž, ale pouze slavný zvon, který bychom našli uvnitř věže. Na druhé straně řeky patří největší pozornost Toweru, který byl v dřívějších dobách využíván jako pevnost a vězení. V posledních desetiletích se ale stal Tower významnou turistickou atrakcí s krásnými interiéry a je také místem, kde jsou uschovány korunovační klenoty. Černí havrani v Toweru jsou charakteristickým prvek celého areálu.

Legendární most Tower Bridge

Obě strany města spojuje Tower Bridge, legendární most, který po dlouhou dobu byl jediným spojovacím místem obou stran. Jedná se o jedinečný most, který se v případě potřeby zvedá pro projíždějící lodi. Most je sám o sobě velice pěkný a určitě stojí za prohlédnutí.

Mezi nejdůležitější a turisticky nejoblíbenější náměstí patří bez debat Trafalgarské náměstí. Sídlem královny je Buckinghamský palác, před kterým každý den probíhá oblíbená výměna stráží. Pokud byste hledali bydliště premiéra, tak jej najdete na Downing street číslo 10.

Mezi moderní památky města můžeme zařadit Londýnské oko, monstrózní vyhlídkové kolo, ze kterého budete mít celou historickou část jako na dlani.

- Objednat zájezd do Londýna -