Menu:

Zájezd:

Na zájezd do Londýna se můžete vydat na vlastní pěst, letecky nebo využít připravené nabídky některé cestovní kanceláře, která zajistí bezpečný a nezapomenutelný zážitek. Z vlastní zkušenosti doporučujeme zejména CK Invia, která patří mezi nejspolehlivější v ČR.

Objednejte si zájezd on-line z pohodlí svého domova.

Objednat »

Big Ben


Přejeme Vám příjemný zážitek!

Základní údaje:

Londýn je hlavním městem Velké Británie (více než 62 milionů obyvatel) s 7,4 miliony obyvatel (2006).

Vlajka státu:

Vlajka Velké Británie

Město se nachází v 5 metrech nadmořské výšky.

Průměrné teploty:
leden: 4,3 °C
červenec: 17,9 °C.

Úředním jazykem je angličtina.

Britskou měnou je libra (GBP).

V náboženství převažují anglikáni (94%).

Naděje dožití při narození je u mužů 73,3 a u žen 78,7 roku.

Státní zřízení: konstituční monarchie s dvoukomorovým parlamentem.

Doporučujeme:

Počasí v Londýně

Ostrovy Velké Británie se nachází v mírném podnebí, které můžeme označit za oceánické s poměrně malými teplotními rozdíly mezi letním a zimním obdobím. Teploty ovlivňuje teplý Golfský proud, který má svůj počátek až v Mexickém zálivu. Ten se zde mísí se studeným vzduchem přicházejícím z Arktidy, což má za následek časté dešťové srážky a silný vítr. Samotný Londým pak leží mimo nejsilnější oblasti dešťů (až 4000 mm srážek ročně). Spadne zde cca 620 mm srážek za rok.

Aby Vás při Vašem zájezdu do Londýna nezaskočilo nevlídné počasí, připravili jsme zde pro Vás aktuální předpověď na nadcházející dny. Kdykoliv si zde můžete ověřit aktuální stav.

Aktuální předpověď:

   

Na uvedených obrázcích najdete vždy aktuální předpověď na dnešní a následující další dny. Přehledné grafické symboly zobrazují předpověď oblačnosti a číselný údaj pak nejvyšší denní teplotu pro konkrétní den, uvedený ve spodní části obrázku.

Předpověď počasí zajišťuje Meteopress.cz.

- Objednat zájezd do Londýna -